Gieno Mientkiewicz

Autor określenia – „sery zagrodowe”, które sam zdefiniował i ustawicznie promuje. Prowadzi w Kuchni+ program „Przez dziurkę od sera”. Współtworzy najlepsze wysmakowane Festiwale w Grucznie i Sandomierzu. Szkoli, prowadzi serowe warsztaty i degustacje. Stworzył kultowe Noce Śledziożerców i audycję radiową Nieustraszeni Smakosze.

Zagorzały slowfoodowiec, smakosz i sybaryta. Doradca serowy większości topowych kucharzy, kancelarii Prezydenta i Premiera.
OFERTA EVENTOWA

  • Gieno Mientkiewicz – ABC serowarstwa. Tego na pewno jeszcze nie było.Własnoręcznie zrobiony ser, według wszelkich serowarskich reguł. Zamknięta grupa, wtajemniczenie …i od tego momentu już żaden ser nie będzie taki jak kiedyś. Trzy godziny czegoś więcej niż zabawa, do tego degustacja unikalnych serów zagrodowych, w niesamowitych połączeniach. Każdy wychodzi z warsztatów z własnym serem. Na warsztaty składają się trzy elementy: robienie sera dojrzewającego, deser serowara, degustacja serów zagrodowych.
  • Gieno Mientkiewicz – degustacja polskich serów zagrodowych. To opowieść o fenomenie odrodzenia się ambitnego polskiego serowarstwa, to poznawanie nowych rodzajów, smaków, połączeń sera z nie tradycyjnymi dodatkami. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, dlaczego przed zjedzeniem warto powąchać ser, w jakiej kolejności próbować sery z desek, a także po co wyjmuje się sery z lodówki na dobę przed degustacją. Będą to oczywiście zajęcia bardzo praktyczne – będzie można spróbować przeróżnych serów polskich!
  • Gieno Mientkiewicz – gotowanie z serem. Ser może być w gotowaniu głównym produktem, może też być dodatkiem lub przyprawą. Jest mnóstwo pomysłów na wykorzystanie sera w kuchni – nie tylko kanapka, i nie tylko deska serów. Możliwości użycia sera w kuchni są nieograniczone, właściwie to ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jak przekroczyć granice prostych skojarzeń i szerzej wykorzystać ser w gotowaniu – tego można się dowiedzieć podczas kulinarnych warsztatów.

Agata Jakóbczak

a.jakobczak@agencjaface.com

tel. 501 301 773

Marek Jakóbczak

m.jakobczak@agencjaface.com

tel. 570 115 113

Mariola Berg

m.berg@agencjaface.com

tel. 501 290 533 lub 502 555 570