Łukasz Jakóbiak prowadzi w całej Polsce szkolenia i wykłady motywacyjne pod hasłem: Znajdź Siłę. Na podstawie autorskich historii pokazuje, jak wytrwałość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować cele. Pokazuje, że każdy, nawet najbardziej śmiały pomysł na siebie, jest możliwy do zrealizowania. Motywuje i dodaje odwagi do ich realizowania. Na wykładach motywacyjnych przekonuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, przesuwa granicę wyobraźni, a kończą się one owacją na stojąco i nowym spojrzeniem na przyszłość.

Znakomicie sprawdza się także w roli prowadzącego eventy, konferencje i Gale. W 2013 i 2014 roku zrealizował swój cykl 20 wykładów na terenie całej Polski. Razem z Jackiem Walkiewiczem prowadził wykłady w Warszawie i Wrocławiu. Był gościem seminarium Go Big Or Go Home z Randy Gagem i Mateuszem Grzesiakiem gdzie wykładał dla ponad pół tysiąca uczestników.

Łukasz Jakóbiak wykładał jako jeden z 12 najlepszych mówców na Festiwalu Inspiracji w 2014 i 2015 roku dla 500 osób. W marcu 2015 roku wystąpił na Uniwersytecie Greenwich i Oxford. Prelegent jednego z największych eventów motywacyjnych w Europie Życie Bez Ograniczeń z Nickiem Vujicicem i Lesem Brownem. Do maja 2015 roku wysłuchało go podczas wystąpień na żywo ponad 45 000 osób.

Łukasz Jakóbiak brał udział w pierwszej polskiej edycji National Achievers Congress w Polsce na której wystąpił m.in. Robert Kiyosaki, brał tez udział w seminarium Jacka Canfielda oraz szkoleniach Mateusza Grzesiaka i Briana Tracy, a także The Way Ahead z Tonym Robbinsem. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce.

Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012. W 2014 roku znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.