Uznawana za niekwestionowaną prekursorkę zdrowego stylu życia w mediach. Zaszczepiła w Polakach modę na bycie fit, bo dobry wygląd i samopoczucie to przepustka do sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym.
Producentka telewizyjna i autorka ponad 2 tys. programów telewizyjnych oraz 200 artykułów w prasie, promujących zdrowy styl życia – m.in w miesięcznikach PANI, Twój Styl, Uroda, a także Gala, Claudia i Samo Zdrowie. W swoim dorobku zawodowym ma 3 kasety video z ćwiczeniami i 3 książki, w których podpowiada jak dbać o siebie i najbliższych. Najnowsza publikacja to „Sztuka dobrego życia”.
Od lat jest cenionym wykładowcą i trenerem biznesu, prowadzi m.in. szkolenia dla firm „Wellness drogą do sukcesu”, “Dieta dla mózgu” i inne. Do niezapomnianych doświadczeń zalicza m.in. prowadzenie wykładów w Paryżu, podczas European SPA Summit w 2009 roku, na temat polskiego rynku wellness i spa.
Aktualnie jest autorką i prowadzącą program „Sztuka życia” w TVP2 oraz cykl KLUB 40 + -rozmowy o problemach kobiet dojrzałych w Pytaniu na śniadanie w TVP 2 . Jest częstym gościem Pytania na śniadanie z felietonami o zdrowej kuchni i przykładami zdrowych dań.
Była też częstym gościem Pytania na śniadanie w tematyce savoir vivre oraz z felietonami Gimnastyka polityka. W felietonach Mariola na zdrowie promowała najpiękniejsze regiony w Polsce i w Europie.
Była producentką programów: Studio Urody i 10 minut dla siebie w TVP2, Agentka do zadań specjalnych w TVN Style oraz Dzień dobry i zdrowy w TVN.
Należy do największych organizacji fitness na świecie: IDEA oraz ECA. Uczestniczka światowych kongresów w Orlando, Miami, Las Vegas, Nowym Jorku, Sztokholmie, Interlacken, Paryżu, Berlinie, Monachium, San Diego.