Najpopularniejszy prezenter pogody w TVN, TVN24 i TVN Meteo. Potrafi rozbawić i zaskoczyć widza podczas oglądania prognozy. Z wykształcenia geograf, jego pasja to piłka nożna – gra w drużynie TVN. Bezpośredni, sympatyczny, znakomicie nawiązuje kontakt z publicznością. Prowadzi imprezy estradowe, w których włącza publiczność do zabaw i konkursów związanych z prognozą pogody. Profesjonalista w każdym calu. Sprawdza się w prowadzeniu wszelkich konferencji, imprez i wydarzeń medialnych. Biegle zna angielski.

Tomasz Zubilewicz cieszy się największym zaufaniem widzów wśród prezenterów pogody na podstawie badań przeprowadzonych w kwietniu 2011 przez firmę ARC Rynek i Opinia.

Jest twórcą magazynu Dobre Klimaty, w którym porusza tematy związane z szeroko pojętą ochroną klimatu. Ekologiczne treści programów mówią nie tylko o tym jakie zagrożenia czekają na człowieka w przypadku naruszenia równowagi w przyrodzie, ale także jak życ zgodnie z naturą. Ostatnie programy związane były głównie z Odnawialnymi Źródłami Energii i konkretnymi rozwiązaniami energooszczędnego budownictwa. Programy były realizowane na terenie Polski, Finlandii, Danii, Niemiec.