Bartosz Węglarczyk

Bartosz Węglarczyk – Dziennikarz od ponad 26 lat. Dyrektor programowy onet.pl. Prowadzi program “Dzień Dobry TVN” w telewizji TVN. Poprzednio był redaktorem naczelnym rp.pl oraz zastępcą redaktora naczelnego dziennika “Rzeczpospolita”. Przez wiele pracował jako dziennikarz “Gazety Wyborczej”, był korespondentem wojennym i dyplomatycznym, a także korespondentem GW w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie.

Nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polski za obsługę wejścia Polski do NATO.

Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy na Twitterze (@bweglarczyk).

Bartosz Węglarczyk

SZKOLENIE Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH I MEDIALNYCH

Cel szkolenia:

Doskonalenie kompetencji w zakresie wystąpień medialnych i publicznych.

 

RAMOWY ZAKRES SZKOLENIA:

  • Ubiór – zasady doboru ubioru, najpoważniejsze błędy. Jak się ubrać do wystąpienia przed audytorium, jak na negocjacje, a jak do wywiadu telewizyjnego.
  • Język wypowiedzi– zasady poprawnej wypowiedzi: prezentacja przed pracodawcami, pracownikami- jak mówić, żeby nas słuchano. Pomoce- prezentacje w Power Point- omówienie zasad dobrej prezentacji. Skrótowość, klarowność wypowiedzi. Najważniejsze cechy dobrej prezentacji.
  • Język ciała – jak siedzieć podczas wywiadu, podczas konferencji, jak stać przed publicznością na scenie: jak powinna wyglądać nasza postawa, twarz, nasze dłonie, ręce;
  • Retoryka – jak unikać trudnych pytań, najważniejsze tricki wykorzystywane przez dziennikarzy i trudnych rozmówców – jak je omijać;
  • Strategia – jak przygotować się merytorycznie do wystąpienia publicznego lub wywiadu, jak budować wypowiedzi medialne, jak wyznaczać sobie cele PR i jak je osiągać.
  • Wywiad TV – co rozmówca powinien wiedzieć o telewizyjnej kuchni, by chronić własne interesy (oświetlenie, tło, kąt patrzenia kamery, make-up, zasady on-the-record, off-the-record).
  • Marka osobista w Social mediach – najważniejsze zasady (opcjonalnie).
Agata Jakóbczak

a.jakobczak@agencjaface.com

tel. 501 301 773

Mariola Berg

m.berg@agencjaface.com

tel. 501 290 533 lub 502 555 570