TOMASZ KOZŁOWSKI – POWER SPEECH

Tomasz Kozłowski to psycholog i coach, specjalista od sportów ekstremalnych i ratownik górski. Zajmuje się m.in. interwencją kryzysową.
Skoczek spadochronowy (ponad 1200 skoków) – w grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wraz z dwoma skoczkami wykonał  NAJWYŻSZY SKOK SPADOCHRONOWY W EUROPIE (10.735 M). Ustanowił rekord wysokości skoku oraz dystansu swobodnego spadania.

Jest jedną z ośmiu osób na świecie, które wykonały taki skok. 

W swoim wykładzie motywacyjnym  Tomasz Kozłowski pokazuje, jak zwykły człowiek radzi sobie poza strefą komfortu, radzi jak pokonywać swoje lęki i wewnętrzne demony. Tłumaczy, dlaczego przeszkadza nam w tym spełnianie oczekiwań otoczenia, i jakie mechanizmy psychologiczne leżą u podstaw błędnych procesów decyzyjnych.

Wykład to spojrzenie z perspektywy człowieka, który boi się konsekwencji ekstremalnych aktywności, ale pomimo szeregu wątpliwości przekracza granicę lęku, wyobrażeń i ciążących na nim oczekiwań otoczenia i pokonując samego siebie przekracza niewidzialną granicę zmiany.

Wnioski z wykładu ukierunkowane są na dwie główne refleksje: po pierwsze – każdy zwykły człowiek może wziąć udział w najbardziej ekstremalnych aktywnościach, nie trzeba być do tego nadczłowiekiem, a po drugie – nie ma możliwości doświadczenia poczucia bycia spełnionym, jeżeli nie pokona się samego siebie.

Inne obszary działania Tomasza Kozłowskiego:

  • PROCESY GRUPOWE W ZESPOŁACH – jako psycholog Tomasz Kozłowski specjalizuje się w diagnozie zespołów i przywództwa pracując dla wyższej kadry managerskiej, skutecznie wykorzystując przy tym 17 lat doświadczeń jako ratownik górski oraz udział w ponad 400 interwencjach, akcjach i wyprawach ratunkowych,
  • INTERWENCJA KRYZYSOWA – pomaga w sytuacjach traumy oraz zmiany i dynamicznych przeobrażeń życiowych.

Skok oraz przeżycia i walka z samym sobą podczas ponad dwóch lat przygotowań był inspiracją do napisania książki o lęku i pokonywaniu samego siebie: „Historia tysiąca lęków”.


Tak o Tomaszu Kozłowskim napisał polski kosmonauta Generał Mirosław Hermaszewski:

Trudno uwierzyć, że w skromnej postaci pana Tomasza tkwi tak wielki życiowy potencjał. Jego młodzieńcze marzenia nie odbiegały od przeciętnych. Te odważniejsze skrywały się za horyzontem nieosiągalności. Jego wewnętrzna siła  i chęć pokonywania trudnych wyzwań, pozwoliły panu Tomaszowi spróbować pokonać niemożliwe. Dysponując niespożytą wewnętrzną siłą, nabytą rzetelną i wszechstronną wiedzą, nie bez obaw spróbował zajrzeć za ten tajemniczy horyzont. Udowodnił, że jest to możliwe. Przed tym musiał pokonać samego siebie. On tego dokonał. Jak to osiągnął, jakim kosztem, przeczytajcie “Historię Tysiąca Lęków”. Ja coś o tym wiem z autopsji.