KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA – JAK ŻYĆ Z MEDIAMI I NIE ZWARIOWAĆ? – WYKŁAD I/LUB WARSZTATY

Karolina Korwin Piotrowska w barwny i obrazowy sposób opowiada o tym, jak można się zaprzyjaźnić z mediami i zbudować silny wizerunek. Uczy, jak skutecznie posługiwać się mediami tradycyjnymi i społecznościowymi, jak wyjść z wpadki, jak wykorzystać je do budowy własnej silnej marki. Wykład ilustrowany przykładami z medialnego życia celebrytów i zwykłych ludzi. Błyskotliwy i bardzo praktyczny wykład!!

  • Jakie media były kiedyś, a jakie są dzisiaj…
  • Co daje nam popularność, bycie osoba rozpoznawalną, wpływową? Ale także jak to jest, kiedy w prywatnej rozmowie, jako zwykły obywatel, nagle widzimy owe magiczne lajki po jakimś naszym wpisie? Jakie są minusy popularności? Czego kategorycznie należy unikać?
  • Czy media są Twoim przyjacielem?
  • Czego unikać, na co uważać bardzo w kontaktach z mediami i dziennikarzami? Jak osiągnąć równowagę między światem prywatnym a medialnym w czasach, kiedy media są wszędzie i jest się inwigilowanym na własne życzenie?
  • Jak udzielać wywiadów, wypowiedzi publicznych, do kamery w telewizji i do telefonu? Jak skutecznie wybrnąć z wpadki medialnej?
  • Budowa wizerunku w mediach społecznościowych: Jak unikać wpadek w mediach społecznościowych? Czy istnieje coś takiego jak „prywatność w sieci”? Co zrobić, jeśli popełniło się błąd, wpadkę?

Skąd się wzięli celebryci i dlaczego to nie jest zły wynalazek ludzkości?- wykład.

Błyskotliwy wykład o historii i roli celebrytów teraz i dziś. Ilustrowany przykładami, dający do myślenia nad rolą wizerunku i sposobami jego kreacji.

Celebryci – osoby znane i wpływowe, słuchane i naśladowane, narzucające swoją modę i trendy – to nie jest wynalazek XX wieku! Jak retuszowano wizerunek? Rola wizerunku w budowaniu sieci wpływów. Mistrzowie selfie- rodzina Romanowów. Mistrzowie kreacji wizerunkowej- rodzina Kennedych. Czy plotka, sprzedawanie życia prywatnego to wynalazek naszych czasów? Nie! Gwiazdy przedwojenne w Polsce- Smosarska, Ćwiklińska i Bodo- jak kreowali siebie, swój wizerunek, czy byli celebrytami? Tak! Marilyn Monroe, Brigitte Bardot- ofiary mediów na własne życzenie. Jak to jest w Polsce? Czy mamy autentyczne Gwiazdy, o których można powiedzieć, że są wpływowi i stoją za nimi idee? Tak – m.in. Dorociński, Wojciechowska, Stuhr, Janda, Ostaszewska. Bo swój wizerunek można traktować jako doskonały sposób do propagowania idei, użyć go do szczytnych, ważnych celów. Nie tylko do zabawy i zarabiania.